ПОДГОРИЧАНИ РИВАЛ ВРШЦА У БОРБИ ЗА ТРЕЋЕ МЕСТО

БУДУЋНОСТ – МЕГА ЛЕКС 84:91 (17:23, 20:19, 18:24, 25:14, 4:11)

Вршац, хала Миленијум, гледалаца 400, судије: Војиновић, Јурас, Пецељ

БУДУЋНОСТ: Вилијамс 10 (8 ас), Старовлах 6 (4 ск), Џејмс 16 (9 ск, 5 ас), Суботић 6, Шеховић 9 (4 ск, 5 ас), Поповић 1, Баћовић, Илић 8, Савовић 22 (5 ск), Николић 6

МЕГА ЛЕКС: Мушиди 3, Симић 2, Ђоковић 2, Јарамаз 17, Вељковић 2, Спасојевић 11, Милисављевић 6, Каба 14, Загорац 28, Симеуновић, Тејић 6

Други меч турнира имао је изузетно драматичну завршницу. Играчи Мега Лекса су током читаве утакмице имали резултатску предност, али су Подгоричани у финишу успели да дођу у прилику да тријумфују. На минут до краја резултат је био 80:80 а обе екипе су пропустиле да реализују по два напада па је победник одлучен у продужетку. Изабраници тренера Дејана Милојевића имали су више нерава у додатних пет минута и забележили победу која их води у финале. У победничком тиму истакли су се Загорац и Јарамаз, у екипи Будућности најбољи су били Савовић и Џејмс.

У борби за треће место од 17:30 часова састаће се Вршац и Будућност, у финалу од 20 часова снаге ће одмерити Црвена звезда и Мега Лекс.