ВРШАЦ У СПЕКТАКУЛАРНОЈ УТАКМИЦИ ОСВОЈИО ТРЕЋЕ МЕСТО НА СЛАВЉЕНИЧКОМ ТУРНИРУ

ВРШАЦ – БУДУЋНОСТ 81:79 (26:19, 14:22, 13:12, 13:13, 15:13)

Вршац, хала Миленијум, гледалаца 1.000, судије: Глишић, Миловновић, Весковић (Београд)

ВРШАЦ: Савић, Павловић 3 (5 ск), Тешановић, Аврамовић 24 (6, ск, 6 ас), Отовић 2, Мунижаба 2, Крстовић 17 (4 ск), Јововић (5 ас), Узелац, М. Савовић 7, Мареља 23 (17 ск), Стојадиновић 3

БУДУЋНОСТ: Вилијамс 7 (7 ас), Старовлах 5, Џејмс 6, Суботић 10, Шеховић 13 (7 ас, 5 ск), Поповић, Баћовић, Илић 13 (8 ск), Савовић 11 (4 ск), Николић 14 (7 ск)

Извенредном представом Вршчани и Подгоричани одушевили су љубитеље спорта у утакмици за треће место на слављничком турниру Кошаркашког клуба Вршац поводом прославе 70 година постојања. Изабраници тренера Милана Гуровића одиграли су до сада најбољи меч у припремном периоду и заслужено славили против реномираног противника. Вршчани су изненађење најавили почетком друге четвртине када су стекли двоцифрену предност (29:19). Међутим, тим тренера Владе Шћепановића је већ у наредна два минута узвратио серијом 7:0, у 15. минуту се приближио на само два поена заостатка (32:30), да би на полувреме отишао са минималном предношћу (40:41). У читавом току другог полувремена водила се изједначена борба, ниједан од ривала није успео да створи осетнију предност. Утакмица је у регуларном току завршена нерешено (66:66 ), па је узбуђење кулминирало у продужетку. Чинило се да ће Будућност остварити победу када је капитен Подгоричана Сеад Шеховић на 3 секунде пре краја довео свој тим у вођство (79:78), али после тајм-аута, Вршчани су одиграли „специјал“ за Сашу Аврамовића, уследио је шут са 8 метара и погодак за ерупцију славља у Миленијуму.