БОРАЦ – ВРШАЦ 78:68 (24:21, 17:18, 20:11, 17:18)

Хала Борца, гледалаца 1.200, судије: Глишић, Обркнежевић, Весковић

БОРАЦ: Чарапић 4 (2 ас, 1 ск), Митровић 2, Поповић, Ћирић, Радовановић 7 (5 ск, 1 ас), Радоњић 17 (5 ск, 2 ас), А. Тодоровић 13 (5 ск, 2 ас), Радовић, Мићић 14 (2 ск, 2 ас), Ђоковић 12 (3 ск), Н. Тодоровић 4 (7 ск, 4 ас), Мариновић 5 (2 ас)

ВРШАЦ: Павковић 7 (4 ас), Павловић 8, Митровић, Крстовић 14 (1 ск, 1 ас, 3 ул), Јововић 3 (2 ск, 3 ас, 1 ул), Узелац, Спасојевић, Савовић, Димић 2 (1 ск), Јефтић 21 (4 ск, 2 ас), Стојадиновић 5 (2 ск), Ђерић 8 (8 ск, 2 ас, 1 ул)

Чачани и Вршчани одиграли су сјајан меч у Хали Борца крај Мораве и показали да им је место у Суперлиги Србије. Борац је за нијансу био бољи, до победе је дошао захваљујући одличној игри у другом полувремену. Повреде и болести у редовима Вршчана (Ђерић, Јефтић, Савовић, Павловић, Стојадиновић, Митровић) узеле су свој данак у у великој мери им отежале припрему за утакмицу и реализацију договорене тактике.

Прво полувреме обиловало је изванредним потезима и резултатском неизвесношћу, сваки од ривала имао је периоде изванредне игре, Борац је у последњем минуту прве четвртине имао 6 поена предности (24:18), док је Вршац своје највеће вођство остварио у 14. минуту када је водио са 8 поена разлике (34:26). Главне полуге у игри Борца били су Радоњић, Мићић и Александар Тодоровић, док су Вршчани имали расположеног Јефтића, Крстовића и Павковића.

Почетак другог полувремена припао је домаћину, Ђоковић је мини серијом у 25. минуту Борцу донео предност од 8 поена (53:45), а тројком Мићића у последњем минуту треће четвртине Чачани су стекли прву двоцифрену предност (61:50). Последња прилика да да Вршац узврати указала се у 37. минуту, када је Јефтић тројком смањио предност Борца на 6 поена  (68:62), али Вршац није имао још играча са енергијом који би могли да направе преокрет.

Иван Мараш који је неколико дана тренирао са Вршчанима није дебитовао у Чачку како је било најављено. У међувремену бивши црногорски репрезентативац добио је уносну понуду од Лефкаде и каријеру ће наставити у првенству Грчке.