ЧЕТВРТФИНАЛНИ МЕЧ КУПА РАДИВОЈА КОРАЋА РЕШЕН У У ПРВОМ ПОЛУВРЕМЕНУ, ЈАЧИ ОТПОР ИЗОСТАО ЗБОГ ВЕЛИКОГ БРОЈА ИЗГУБЉЕНИХ ЛОПТИ

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ВРШАЦ 99:47 (30:7, 27:10,24:15, 18:15)

Дворана Чаир, гледалаца 4.000, судије: Глишић, Јевтовић, Арсенијевић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Томпсон 12 (6 ск), Митровић 12 (10 ск, 7 ас), Лазић 4 (3 ск, 4 ул), Симанић 8 (2 ск), Добрић 6 (3 ск, 2 ас, 3 ул), Симоновић 19 (2 ск), Ракићевић 5 (6 ск), Џенкинс 9 (3 ас, 5 ул), Гудурић 13 (2 ск, 3 ул), Јовић 4 (2 ск, 4 ас), Кузмић 7 (5 ск, 3 ул), Бјелица

ВРШАЦ: Павковић 3 (1 ас, 1ул), Павловић 3 (3ск), Митровић 5 (2 ас), Крстовић 4 (3 ск, 4 ул), Јововић (3 ул), Спасојевић, Савовић 11 (3 ск), Димић, Јефтић 8 (9 ск), Минчев 2 (2 ск), Стојадиновић 8 (3 ск, 2 ас), Ђерић 3 (3 ск, 1 ас)

У четвртфиналној утакмици Купа Радивоја Кораћа између највећег фаворита за освајање трофеја, шампиона Србије и АБА лиге Црвене звезде, и аутсајдера Вршца није било изненађења. Црвено – бели су заслужено славили убедљиву победу и пласирали се у полуфинале где ће се састати са ФМП Железником који је у првом четвртфиналном мечу био бољи од Спартака (77:58).

Београђани су показали због чега су на лидерској позицији у АБА лиги и због чега пред њима ове сезоне оружје полажу најбољи европски тимови. Играли су од првог до последњег минута без калкулација, пуном снагом, а сви играчи су трудили да дају максималан допринос.

Изабраници тренера Владимира Ђокића били су импресионирани амбијентом и игром противника па су само у првој четвртини имали девет изгубљених лопти и упутили свега седам шутева ка кошу Црвене звезде. Звезда је повела са 6:0, а Вршац је до даха дошао у 7. минуту, када је направио серију 4:0 за резултатски прикључак на 12:7. Међутим, тада су Београђани демонстрирали силу и у последња три минута прве четвртине направили серију 18:0.

У другој четвртини Вршчани нису успевали да играју повезано, наставили су са техничким грешкама, Звезда је повећавала предност па је питање победника престало да се поставља на крају првог полувремена које су Београђани убедљиво добили (57:17).

У другом полувремену Вршац је поправио утисак, играо храбрије и ефикасније, али ни то није било довољно да у своју корист реши макар једну четвртину. Велики број изгубљених лопти, чак 30, највећи је разлог зашто је изостао јачи отпор фавориту. Капитен Милош Савовић био је најефикаснији у тиму Вршца са 11 поена док је Никола Јефтић са 9 ухваћених лопти најбољи скакач. Тренер Ђокић је значајну минутажу дао младом Стефану Митровићу, прилику је добио и Димитрије Спасојевић, док је Јордан Минчев на свом дебитантском мечу играо 12 минута и постигао 2 поена. Једини који у екипи Вршца није улазио у игру је још увек недовољно опорављени Милош Димић.