У ВОЈВОЂАНСКОМ ДЕРБИЈУ НИЈЕ БИЛО НЕИЗВЕСНОСТИ, ВРШАЦ АТРАКТИВНОМ ИГРОМ РАЗГАЛИО ПУБЛИКУ У МИЛЕНИЈУМУ

ВРШАЦ – СПАРТАК 101:74 (28:13, 28:28, 24:19, 21:14)

Центар Миленијум, гледалаца 1.100, судије: Миливоје Јовчић, Марко Јурас, Богдан Васиљевић (БГ)

ВРШАЦ: Павковић 6 (8 ас), Павловић 2 (3 ск, 1 ул), Митровић 2 (1 ас, 2 ул), Крстовић 13 (1 ас, 1 ул), Јововић 9 (2 ск, 3 ул), Спасојевић 4 (1 ск), Савовић 12 (1 ск, 1 ул, 6 ас), Димић 4 ( 2 ск, 1 ас), Минчев 5 (2 ск), Стојадиновић 15 (4 ск, 1 ас, 1 ул), Ђерић 19 (5 ск, 3 ас, 1 ул), Јефтић 10 ( 4 ск, 4 ас, 1 ул)

СПАРТАК: Матић 2 (2 ск, 1 ас), Јовишић 5 (1 ас), Љубенковић 4 (1 ск, 3 ул), Христов 6 (1 ас), Прља 9 (8 ск), Николић 10 (2 ск, 5 ас), Мишчевић 13 (4 ск, 1 ул), Јеленић 22 (3 ск, 3 ас, 1 ул), Лучић, Куриџа, Андрејевић 3 (1 ас, 1 ул)

Семафор: 19:2 (5), 28:13 (10), 39:27 (15), 56:41 (20), 68:49 (25), 80:60 (30), 92:71 (35)

Вршац је против Спартака пружио можда и најатрактивнију игру ове сезоне, био надмоћнији противник свих 40 минута и заслужено славио убедљив тријумф. Изабраници тренера Владимира Ђокића од почетка су направили бедем пред својим кошем, њихова одбрана  била је скоро несавладива па су Суботичани свега једном успели да поентирају у првих пет минута. За то време, низале су муњевите контре Вршца, егзибициона проигравања, атрактивна закуцавања која су донела вођство 19:2 у 7. минуту. Већ тада је трасиран пут ка победи, јер Спартак није имао много решења у нападу ослањавши се у великој мери на шут за три поена. Вршчани су и у том сегменту имали адекватан одговор у првој четвртини убацили су две тројке, до полувремена чак осам уз одличан проценат од 67 одсто. Спартак је у прве две четвртине имао више покушаја за три него за два поена, али само једног расположеног играча, Ивана Јеленића. У екипи Вршца није било могуће наћи слабу тачку а посебно надахнути били су Мирко Ђерић, (6/5 за три поена), Марко Стојадиновић (4/4 за два), Крстовић, Савовић и Јефтић. Веч у другој четвртини (12. минут) Вршац је имао 20 поена предности (33:13). Никола Јефтић је вансеријским потезима подизао на ноге публику у Миленијуму, али је, на жалост, у другом полувремену доживео дисторзију скочног зглоба и сигурно је да му следи мировање. Колико, сазнаће се за који дан. Сви играчи у Ђокићевом тиму уписали су се у листу стрелаца, публика је поздравила погодак Спасојевића за стотку, а млади бугарски репрезентативац Јордан Минчев истакао се са неколико атрактивних потеза. Тренера Владимира Ђокића, који је водио утакмицу са прехладом, на конференцији за медије заменио је помоћник Горан Топић.

-          Битна победа за нас, спремали смо се целе недеље, коначно смо имали на окупу цео тим што није био случај претходна два ме.сеца. Били смо мотивисани да после Купа лигашко такмичење наставимо како ваља. Добра ствар је што су сви играчи дали свој допринос у победи, мало нас брине повреда Јефтића. Битно је да смо сачували непобедивост на домаћем терену, за нас су све утакмице кључне до краја, рекао је Топић.

Тренер Спартака Душан Алимпијевић био је разочаран игром своје екипе.

-          На терену је постојао само један тим и питање победника решено је већ у првој четвртини. Вршац је био заиста одличан, али ми смо му помогли нашом очајном партијом. Честитатм стручном штабу Вршца на одлично припремљеној тактици. Питање је да ли смо овакви потребни Суперлиги, рекао је шеф стручног штаба Суботичана.