ИЗАБРАНИЦИ ТРЕНЕРА ВЛАДИМИРА ЂОКИЋА У ПОСЛЕДЊЕМ МИНУТУ НАДОКНАДИЛИ ШЕСТ ПОЕНА ЗАОСТАТКА

ОКК БЕОГРАД – ВРШАЦ 79:80 (23:15, 27:28, 12:20, 17:17)

Дворана Шумице, гледалаца 350, судије: Глишић, Чукаловић, Пецељ

ОКК БЕОГРАД: Манојловић 11 (4 ск, 3 ул), Симеуновић 9 (3 ск, 3 ас, 2 ул), Миловановић, Димитријевић, Нешић, Торбица, Јовановић 7 (1 ас, 1 ул), Мишковић 7 (4 ск), Ћирковић, Дрекаловић 4 (1 ск, 1 ул), Станковић 23 (2 ск, 1 ас, 3 ул), Нешовић 15 (4 ск, 10 ас)

ВРШАЦ: Павковић 3 (4 ск, 4 ас), Павловић, Митровић 3 (1 ас), Крстовић 9 (3 ск, 1 ас, 1 ул), Јововић 9 (2ск, 1 ул), Узелац 7 (3 ск), Спасојевић, Савовић 11 (4 ск), Димић 19 (3 ск, 3 ас, 1 ул), Јефтић 14 (6 ск, 1 ас, 1 ул), Минчев 3, Ђерић 2 (3 ск, 1 ас, 1 ул)

Семафор: 16:5 (5), 22:15 (10), 37:31 (15), 50:43 (20), 58:53 (25), 62:63 (30), 69:71 (35)

Вршчани су после четири године прекинули серију пораза у Дворани Шумице против ОКК Београда у утакмици чија завршница није била за љубитеље спорта са слабим срцем. Изабраници тренера Владимира Ђокића направили су невероватан преокрет у последњем минуту у који су ушли са шест поена минуса (79:73). Међутим, у последњих 60 секунди меча направили су серију 7:0 и победили кошем Милоша Димића.

ОКК Београд је утакмицу почео максимално мотивисано и борбено. Већ у првој четвртини домаћи су имали двоцифрену разлику (18:8 и 20:10), и до краја првог полувремена нису испуштали вођство захваљујући одличној игри Нешовића и Станковића.

Почетком другог полувремена Вршчани су се пробудили захваљујући плејмејкеру Јововићу који је постигао пет узастопних поена и смањио минус на пет поена (48:53). Серију је наставио Димић, да би капитен Савовић тројком донео изједначење (53:53).

Београђани су узвратили серијом 7:0, Крстовић и Димић тројкама су одмах успоставили равнотежу а Никола Јефтић је донео прво вођство Вршцу у финишу треће четвртине (63:62). У последњих десет минута виђена је резултатска клацкалица, и финиш у којем је Вршац био смиренији и спретнији.