БЕОВУК – ВРШАЦ 87:91 (15:17, 14:22, 24:18, 22:18, 12:16)

ИЗАБРАНИЦИ ТРЕНЕРА ВЛАДИМИРА ЂОКИЋА ПРОТИВ БЕОГРАЂАНА НАСТАВИЛИ НИЗ ПОБЕДА ПОСЛЕ ПРОДУЖЕТКА

Хала Визура спорт, гледалаца 200, судије: Глишић, Николић, Мрдак

БЕОВУК: Максимовић 13 (3 ск), Драговић (6 ск, 2 ас), Јевђенић 2 (1 ск, 2 ас), Пејић 19 (4 ск, 7 ас), Вучићевић 15 (8 ск, 5 ас), Карановић, Митровић, Фундић 24 (18 ск, 3 ас), Неранџић, Зекавичић, Јеремић

ВРШАЦ: Павковић 1 (1 ск, 2 ас), Павловић 6 (4 ск, 2 ул), Митровић, Крстовић 13 (2 ск, 8 ас), Јововић 5 (6 ск, 4 ас), Узелац, Спасојевић, Савовић 6 (5 ск), Јефтић 18 (10 ск, 8 ас), Минчев, Стојадиновић 17 (6 ск, 2 ас), Ђерић 25 (3 ск, 3 ас)

Семафор: 6:6 (5), 15:17 (10), 21:29 (15), 29:39 (20), 41:47 (25), 53:57 (30), 68:61 (35), 75:75 (40)

Вршац је у првом полувремену у потпуности оправдао улогу фаворита и први део меча против Беовука лако решио у своју корист са двоцифреном разликом (39:29). Чинило се да ће изабраници тренера Владимира Ђокића рутински одиграти друго полувреме и сачувати стечену предност, међутим, најбољи играч Београђана Фундић, својим надахнућем успео је да донесе резултатски преокрет. За свега три минута Беовук је направио серију 15:2 и на пет минута до краја повео са седам поена предности (68:61). У 39. минуту домаћи тим је био пред победом јер је водио са 71:63, али су Вршчани у последњих 120 секунди режирали драму у којој је главну улогу одиграо Милош Савовић. Капитен је после промашеног бацања Јефтића остварио скок у нападу и погодио за изједначење (75:75). У резултатској клацкалици у петоминутном продуђетк више нерава имали су Вршчани, дилему по питању победника отклонио је Ђерић прецизним шутевима са линије слободних бацања.