ВРШАЦ БИО РАВНОПРАВАН У ПРВОМ ПОЛУВРЕМЕНУ, ОДЛУЧИЛА ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

ВРШАЦ – СПЛИТ 80:96 (19:23, 18:18, 19:33. 24:22)

Центар Миленијум, гледалаца: 900, судије: Савовић (ЦГ), Мауер (СЛО), Никшић (БиХ)

ВРШАЦ: Ћирковић 4, Мунижаба 9 (4 ас), Капетановић 10, Митров

ић 11, Радивојевић 6, Бркић 7, Јовановић 15, Симовић 7 (6 ск), Огњеновић 6, Силађи 5.

СПЛИТ: Калајжић 7, Вељачић 16 (6 ас), Ребић, Кеџо 19 (4 ск), Габрић 12 (4 ас), Марчинковић 13 (6 ас), Јукић 8 (5 ск), Ковачевич 13, Вргоч 2, Морис, Кобинс 6.

Сплићани су оправдали улогу фаворита и заслужено се тријумфом у Вршцу учврстили у горњем делу табеле. У првом полувремену водила се изједначена борба. Сплићани су први дошли до озбиљније предности (41:27), међутим изабраници тренера Бранка Максимовића су за мање од два минута направили серију 10:0 и вратили резултатску равнотежу. Питање победника решено је у трећој четвртини када су Вршчани остали без енергије, а управо тада су до пуног изражаја дошли најбољи појединци у гостујућем саставу, искусни Кеџо, продорни Марчинковић и одличан шутер Ковачевич. Вршчани су изгубили 22 лопте, превише да би се угрозио и далеко слабији тим од Сплићана који су потврдили да су једни од главних претендената на пласман у завршницу АБА 2 лиге.

• Играли смо са великим освилацијама, имали смо фазе одличне игре у фази одбране и напада, али и периоде криминалне игре у фази одбране, деконцентрације која је довела до 22 изгубљене лопте, што је превише за било коју утакмицу. Нисмо испоштоволи договор како ћемо чувати њиховог најбољег шутера Ковачевича и најискуснијег играча Кеџа и управо су нас они казнили у тренуцима када се ломила утакмица. Сплит има озбиљан састав, мислио сам да ми можемо да изгледамо боље, али игром у таласима то није било могуће, рекао је тренер Вршчана Максимовић.

Владимир Анзуловић, тренер Сплитабио је много задовољнији.

• Још увек смо у проблематичној ситуацији због повреда, неки играчи су нам се вратили па је мало лакше. Знам како је тренеру Максимовићу, Вршац се бори и верујем да ће се борити до краја. Мислим да је пресудило што смо неке отворене ситуације погађали и мирно привели утакмицу крају, мада је до 25 – 30 минута могла отићи у сасвим другом правцу.