ВОЈВОЂАНСКИ ДЕРБИ У МИЛЕНИЈУМУ РЕШЕН ТРИЛЕР ЗАВРШНИЦИ

ВРШАЦ – СПАРТАК 88:87 (31:22, 19:20, 18:25, 20:20)

Центар Миленијум, гледалаца: 800, судије: Маричић (КВ), Нинковић (БГ), Ћалић (БГ)

ВРШАЦ: Ћирковић 2, Мунижаба 17, Капетановић 14, Митровић 4 (5 ас), Радивојевић 9, Бркић 2, Јовановић 9 (4 ск, 4 ас), Симовић 2, Огњеновић 17 (8 ск), Силађи 12 (5 ск).

СПАРТАК: Вилијамс 23 (5 ск), Игрутиновић 24 (8 ск, 6 ас), Бакумања 11 (13 ск), С. Газибеговић, Лучић 9, Урошевић, Петров 8 (5 ск), Којић 6, В. Газибеговић 6, Куриџа.

Војвођански дерби између Вршца и Спартака одлучен је у невероватно узбудљивој завршници у којој су одлучивале нијансе и спортска срећа. Јунак утакмице био је Милан Мунижаба који је у последњој секунди фаулиран при шуту за три поена а потом, погодио три слободна бацања, и свом тиму донео изузетно важну победу. Суботичани су били на корак до тријумфа, Бакумања је пет секунди пре краја, погодио за вођство (87:85) и чинило се да ће Спартак материјализовати одличну игру у другом полувремену. Међутим, Вршчани су у последњем нападу одиграли акцију за три поена, а Мунижабу је фаулирао Којић и послао га на линију слободних бацања. На тај начин Вршац се реванширао Суботичанима за пораз из првог дела сезоне, такође у драматичној завршници.

Почетак меча наговестио је резултатски неизвесну борбу, ниједан од ривала није створио већу предност од 5 поена и тек у финишу прве четвртине Вршчани су захваљујући серији од 8 поена Мунижабе успели да створе предност од 9 разлике (31:22).

Спартак је у првом полувремену имао само два расположена играча, Игрутиновић и Вилијамс заједно су постигли више од половине кошева за свој тим и успевали да одрже прикључак за домаћима, док су Вршчани захваљујући разноврснијим нападачким решењима заслужено на одмор отишли са 8 поена предности (50:42).

Почетком другог полувремена Огњеновић је добрим акцијама под таблом Вршцу донео прву двоцифрену предност (58:48), али је врло брзо ту разлику са пет узастопних поена преполовио Вилијамс, да би Лучић тројком донео потпуну резултатску неизвесност која је трајала до краја треће четвртине.

У последњих десет минута неивесност је кулминирала. Бакумања је после дуго времена донео минималну предност Спартаку (69:68), Силађи је у наредном нападу вратио Вршчанима вођство тројком и од тада је кренула резлтатска клацкалица која је трајала до самог краја.

Милан Мунижаба је истакао да је ово изузетно важна победа за њега и саиграче.

• Имали смо среће на крају, ово је битна победа за самопоуздање које ће нам бити потребно већ у четвртак када дочекујемо Хелиос у АБА 2 лиги.

Тренер Вршца Бранко Максимовић честитао је Суботичанима на изузетној борби.

• Умор оставља трага, али веровали смо да можемо. Овакве победе су најдраже.

Тренер Спартака Слободан Љуботина честитао је Вршцу на победи.

• Мислим да су гледаоци имали прилике да уживају у одличној утакмици, одиграли смо добро, недостајало нам је мало спортске среће на крају, али и неких других ствари које нису до мене већ до логистике клуба. Вршцу желим све најбоље у наставку сезоне.