ВРШАЦ УБЕДЉИВО ПОВЕО, АЛИ ЈЕ УТАКМИЦА РЕШЕНА ТЕК У САМОМ ФИНИШУ

ВРШАЦ – ВОЈВОДИНА 70:64 (23:8, 16:23, 16:18, 15:15)

Центар Миленијум, гледалаца 600, судије: Јевтовић, Весковић, Ћалић (БГ)

ВРШАЦ: Милошевић 5, Димић 7 (7 ск, 9 ас), Дукић, Ћирковић 17, Перишић, Аџић 11, Грушановић 17 (5 ас), Мајсторовић, Газибеговић, Савовић 2 (8 ск, 9 ас), Ђурић 2, Вранеш 9.

ВОЈВОДИНА: Радуловић 9 (6 ас), Симовић 16 (8 ск), Пејовић 3, Асановић 2, Дамјановић 3, Агоч 4, Лобарев 15 (4 ас), Мандић, Латифагић 9 (4 ск), Шрајер, Живковић, Зарић 3 (5 ск).

Вршчани су у исцрпљујућој и до задњег минута неизвесној борби славили важан тријумф у војвођанском дербију којим су увећали шансе за пласман у Суперлигу. Пут ка победи трасиран је још у првој четвртини када си изабраници тренера Дарка Костића створили двоцифрену предност, агресивном одбраном збунили Новосађане а преко шутерски надахнутих Ћирковића и Аџића повели са 17:2. Међутим, пут до бодова био је још увек далек. Тренер Војводине Соцек је у читавом првом периоду тражио петорку која би била кадра да се супротстави разгоропађеном домаћину, и у томе је успео у другој четвртини, када су Новосађани серијом од 8 узастопних поена успели да смање заостатак на свега 6 разлике (33:27). На тај начин најављен је жесток окршај у другом полувремену када су ударне игле гостију постали Лобарев, који је подесио нишанске справе, и бивши играч Вршца Симовић, чија је ефектна реализација сарадње са Радуловићем стварала велики проблем Вршчанима у рекету. Ипак, тренер Костић је на овом мечу имао још два адута, Грушановића који је имао широки спектар нападачких идеја и Вранеша који је заблистао у последем периоду. Кључне поене на мечу постигао је капитен Вршца Савовић, када је лукаво украо лопту Лобареву и закуцао за недостижних 69:64.