БЕОГРАЂАНИ ОПРАВДАЛИ УЛОГУ ФАВОРИТА, ЈУНАК УТАКМИЦЕ ГРЕГОР ГЛАС

ВРШАЦ – ДИНАМИК 82:100 (20:17, 15:27. 29:28, 18:28)

Центар Миленијум, гледалаца 600, судије: Маричић, Милојевић, Крстић

ВРШАЦ: Милошевић 3, Димић 8 Дукић, Ћирковић 13 (5 ас), Шеришић, Аџић, Грушановић 27 (4 ск, 5 ас), , Мајсторовић, Газибеговић 6, Савовић 13 (7 ас), Ђурић 6 (4 ск), Вранеш 6.

ДИНАМИК: Пашајлић 19 (4 ас), Глас 31 (6 ас), Мерт 8 (8 ас), Ђорђевић, Вуликић, Беслаћ 3, Стојичић, Томашевић 8, Глишић 10 (10 ск), Остојић 14 (7 ск), Пауновић 7

Динамик се убедљивом победом у Вршцу учврстио у врху табеле, иако се после првих десет минута игре чинило да ће у Миленијуму бити на тешком искушењу а да нови стратег Вршчана, Зоран Тодоровић, има рецепт за фаворизоване госте. Вршац је заиграо са великом енергијом и одличним нападачким решењима Грушановића и Ћирковића доминирао у првој четвртини имао констану резултатску предност. Ипак, тренер Динамика Алиловић у наставку меча избасио је свог најјачег адута, сјајног стрелца Грегора Гласа, који је у другом периоду убацио четири тројке и преузео главну улогу у београдском тиму. Вршчани су постали инфериорни у скоку под оба коша, остали су без енергије и самопоуздања, а уз Грушановића и Ћирковића једино је капитен Савовић, упркос повреди, био на нивоу, што је било исувише мало да би се надиграли разиграни гости. Београђани су у другом периоду направили потпуни резултатски преокрет и на одмор отишли са предношћу која им је обезбедила мирноћу за наставак.

Динамик је у другом полувремену заиграо још озбиљније и захваљујући трилингу бивших играча Вршца, Пашајлићу, Остојићу и Глишићу, трасирао пут ка победи. У 18. минуту, кошем Пашајлића, Београђани су се резултатски одвојили на 14 разлике (67:53), док су домаћи само на моменте успевали да вођство противника спусте испод двоцифрене предности. У последњих десет минута Вршац више није имао снаге за преокрет а епитет играча меча обезбедио је Глас који је и у наставку решетао кош Вршца из свих позиција и зауставио се на 31 поену. Тренеру Тодоровићу остају бриге, јер је потпуно извесно да неће моћи да рачуна на капитена Савовића у Ужицу против Слободе.