VRŠAC – PIROT 97:79 (28:11, 21:26, 26:20, 22:22)

Centar Milenijum, sudije: Tomić, Pecelj, Sedlar

VRŠAC: Simić 15 (12 as), Dukić, Peterson 19 (7 sk), Nedeljković 7, Dženkins 2, Majstorović, Gazibegović 3, Dimić 12, Živanović 20, Jeković 12, Nikolić 7.

PIROT: Đonlić 2, Mukanović 3, Filipović 7, Stefanović 2, D. Đorđević 9, Rašić, Pendić 14, Vraneš 15 (10 sk), Matović 2, Pantić 8, V. Đorđević 17 (4 sk, 5 as).

Vrščani su u meču bez rezultatske neizvesnosti lako i ubedljivo savladali Piroćance rešivši pitanje pobednika u prvih deset minuta. Izabranici trenera Vladimira Lučića imali su odlično šutersko veče, u prvom poluvremenu ubacili su 7 trojki iz 12 pokušaja uz procenat šuta za dva poena od preko 60 %.

Pirot je posle 13. minuta igre, kada je Piterson postigao koš za 41:13. zaostajao čak 28 poena. Tada je usledila reakcija gostiju, serijom 11:0 smanjili su zaostatak na 13 razlike (43:30), ali su domaći na poluvreme ipak otišli sa dvocifrenom prednošću (49:37).

Početkom drugog poluvremena Pirot je trojkom Vladimira Đorđevića spustio prednost Vršca na 9 poena (49:40), ali to je bio najveći domet gostiju. Vršac je do kraja treće četvrtine, zahvaljujući raznovrsnoj igri u napadu, ponovo stekao ubedljivu prednost (75:57). U domaćem sastavu odlične partije pružili su nosioci igre, Simić, Piterson, kapiten Živanović, Jeković, dok je Dimić na ovoj utakmici bio jači i od povrede.

Odličan debi u dresu Vrščana imao je Miloš Nikolić, a trener Lučić je u finišu meča u igru uveo mladog Majstorovića koji je odigrao prve minute u KLS, kod Piroćanaca, najistaknutiji su bili iskusni Vladimir Đorđević i bivši Vrščanin Vraneš.